Ігор Мізрах «Про Михайла Михайловича Коцюбинського — як про письменника, громадського діяча»

  			Ігор Мізрах «Про Михайла Михайловича Коцюбинського — як про письменника, громадського діяча»
223290 ПЕРЕГЛЯДІВ

Миха́йло Миха́йлович Коцюби́нський- народився 17 вересня 1864 року в місті Вінниці, український письменник, громадський діяч, голова «Просвіти»в Чернігові.

Невдовзі Коцюбинські мусили залишити Вінницю, i переїхали жити на село, згодом — у містечко Бар. Тут Михайла віддали до початкової школи (1875—1876), де він проявив себе гарним учнем.

Результат пошуку зображень за запитом "михайло коцюбинський"

Згодом Михайло Михайлович навчався у духовному училищі у Шаргороді (1876—1880) Життя, цікава річ, стається цікава сталася подія, про яку письменник згадував з деяким гумором. Він у віці 12 років, він закохався у 16-річну дівчину, а щоб привернути її увагу, вирішив стати «великою людиною» і накинувся на книжки.

Вже у 1881 року — родина Коцюбинських повертається до Вінниці. Через тяжке матеріальне становище сім’ї юнакові не вдалося продовжити освіту: мати осліпла, а згодом (1886) помер батько.

На початку 1891 року складає екстерном іспит на народного учителя при Вінницькому реальному училищі, працював репетитором.

У 1885 р. увійшов до підпільної «Молодої громади», за що був притягнутий до судової відповідальності. Почав друкуватися в 1890 р. — львівський дитячий журнал «Дзвінок» опублікував його вірш «Наша хатка». 1892–1896 роки— працював у складі Одеської філоксерної комісії, яка боролася зі шкідником винограду.Потім працював у Криму.

Починаючи, від листопада 1897 до березня 1898 обіймав різні посади в редакції житомирської газети «Волинь». 1898 переїхав у Чернігів, де займав посаду діловода при земській управі. В Чернігові зустрів Віру Устимівну Дейшу, яка стала його дружиною — вірним другом та помічником. У 1907 р. з анонімного листа дружина дізналася про стосунки чоловіка з Аплаксіною та примусила його дати слово не кидати родину.Коцюбинського на протязі довгого часу мучила, астма і ткберкульоз, через потребу Коцюбинський відвідав Італію, й інші країни Європи.

Серце, видатного письменника, державного діяча та відмінного педагога перстало битися – 25 квітня 1913 року в Чернігові.

Автор: Ігор Мізрах

Мої відео