«Казахстан просто розірвуть»: політолог пояснює, чому Назарбаєв пішов у відставку зараз

  			«Казахстан просто розірвуть»: політолог пояснює, чому Назарбаєв пішов у відставку зараз
85754 ПЕРЕГЛЯДІВ

Президент Казахстану 78-річний Нурсултан Назарбаєв пішов у відставку, оскільки розумів, що в разі його смерті на президентському посту країну просто б розірвали. Назарбаєв єдиний міг стримувати існуючі в Казахстані серйозні відцентрові сили, які в разі його смерті могли спробувати розірвати країну.

“… є ще й колосальний російський фактор: і зовнішній, і внутрішній. Назарбаєву вдавалося жорстко придушувати російську фронду (опозиція чомусь за мотивами особистого характеру, невдоволення існуючим, яке обмежується прагненням суперечити, докучати – Ред.) в країні. Там не панькаються з росіянами так, як у нас, в Україні. Російська мова там обмежена “, – зазначає експерт.

“Можливість займати державні посаді не казахам жорстко лімітована. А в силових структурах Назарбаєв провів колосальну чистку. І Росія з цим нічого не змогла вдіяти”, – додав Чорновіл. “Так, в колишньому Актюбінську були спроби заколоту за тим же принципом, що у нас з’явилися” ЛНР “і” ДНР “: точно так само з Росії завозилися” туристи “, точно так само були спроби терористичних актів, точно так же намагалися захоплювати адміністративні будівлі “.

“При Назарбаєві все це дуже швидко закінчилося. І ніхто не знає, де ці заколотники: чи то вони сидять в тюрмі, то чи фізично ліквідовані. Таким чином міг вчинити тільки Назарбаєв в силу свого авторитету, впливу”, – вважає співрозмовник.

Екс-нардеп додав, що Назарбаєв міг бути справжнім стримуючим фактором для президента РФ Володимира Путіна.

“Так що Назарбаєв розуміє, що, якщо він помре, Казахстан просто розірвуть. Тому він і робить такий крок – перехід в статус загальнонаціонального провідника, лідера, який забезпечить реальне престолонаслідування і його зміцнення”, – каже аналітик.

Мої відео