Домашнє насильство, поради від адвокатки Стефанії Орестівни

Домашнє насильство, поради від адвокатки Стефанії Орестівни
306492 ПЕРЕГЛЯДІВ

Знайомтесь, це - Стефанія Орестівна, адвокатка з сімейних справ, та наш онлайн помічник, яка буде вести постійну рубрику “Протидія та запобігання домашньому насильству”.

Статистика домашнього насильства невтішна, найтяжче те, що кривдниками є близькі люди.

Батьки, виховуючи дітей, мають надію, що в літньому віці зможуть отримати підтримку та допомогу, але так буває не завжди, замість підтримки та допомоги – приниження, образи та тілесні ушкодження.

До пані Стефанії звернулась за допомогою жінка, яка страждає від домашнього насильства з боку власного сина. Жінка була розгублена, постійний психологічний пресинг, стусани і погрози від власної дитини не те, про що розповідають людям.

Останньою краплею стало те, що син пригрозив вбивством, а причиною стало спільне нерухоме майно.

Стефанія Орестівна радить, завжди викликати поліцію, щоб зафіксувати факт вчинення насильницьких дій. Відносно кривдника складають протокол та поліція видає терміновий заборонний припис.

Припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівника уповноваженого підрозділу поліції за результатами оцінки ризиків, у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.

Під час вирішення питання про винесення припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи.

Припис виноситься строком до 10 діб.

Проте це тимчасове вирішення проблеми.

Стефанія Орестівна радить підготувати позовну заяву до суду про видачу обмежувального припису строком на 6 місяців, яка заборонить кривднику перебувати в місці спільного проживання, листуватися, дзвонити та контактувати з матір’ю особисто та через третіх осіб.

Якщо Ви стали жертвою домашнього насильства

Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Правоохоронці можуть, зокрема, винести кривднику терміновий заборонний припис, надати пораду щодо подальших дій та наявних надавачів послуг, а також скерувати вас (разом із дітьми) до убезпеченого притулку для постраждалих осіб.

 

 

Урядовий контактний центр – 1547 (з мобільного або стаціонарного)

Інформаційна консультація, психологічна підтримка, реєстрація відповідного звернення до державних органів. Цілодобово і безкоштовно.

 

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного)

Цілодобово, безкоштовно, анонімно. Інформаційна, соціально-психологічна та юридична  підтримка.

Мої відео