Як проставити апостиль на документах?

Як проставити апостиль на документах?
171572 ПЕРЕГЛЯДІВ

Апостилювання документів - найпопулярніша послуга минулого місяця!
Так, протягом травня відділами ДРАЦС #центральнаюстиція апостилізовано 5320 документів.
Нагадуємо, що процедура апостилювання полягає у наданні законності документам для подальшого їх використання на території інших держав.

Як дізнатись чи вимагається апостилювання документів для країни, де Ви їх будете використовувати?
Перелік цих країн зазначений в Гаазькій Конвенції - https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/995_082....
Тож, якщо Ви збираєтесь, наприклад, до Італії або Франції, Вам необхідно проставити апостиль на документах.

Як це зробити?
Для апостилювання документів, що видаються органами юстиції та судами, а також документів, що оформляються нотаріусами України, необхідно звернутися до будь-якого відділу ДРАЦС України (список відділів ДРАЦС #центральнаюстиція: https://kyivobljust.gov.ua/terytorialni_v…/ter_viddily_dracs) чи нотаріуса (нотаріальні контори столиці, Київщини та Черкащини: https://kyivobljust.gov.ua/terytorialni_viddily…/derg_notary).
Проставлення апостиля здійснюється за заявою особи, яка подає такі документи.

Її можна направити до органу поштою (з-за кордону та для проставлення апостиля на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану) або ж звернутися особисто.

При подачі заяви необхідно пред’явити посадовій особі територіального органу Міністерства юстиції України, нотаріусу документ, що посвідчує особу, та подати:
- оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку;
- документ про оплату послуги з проставлення апостиля/документ, що підтверджує право на звільнення від сплати.

У разі, коли заява про проставлення апостиля надіслана поштовим зв’язком, копія документа, що підтверджує право на звільнення від сплати, повинна бути засвідчена в установленому законодавством порядку.

За результатом прийняття заяви та документів, поданих для проставлення апостиля, заявнику в разі його особистого звернення до територіального органу Міністерства юстиції України, нотаріуса видається відривна частина заяви, що містить відомості про номер заяви, дату її прийняття, кількість поданих документів, прізвище, ім’я та по батькові заявника і суму сплачених коштів за надання послуг з проставлення апостиля.

Скільки часу чекати?
Проставлення апостиля, відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів.

Що робити, якщо використання документів буде здійснюватись у країні, яка не ратифікувала Гаазьку Конвенцію?
Перш за все, необхідно знати, що існують країни, які не вимагають ані консульської легалізації, ані проставлення апостиля.
Це країни, що застосовують Мінську конвенцію (Азербайджан, Вірменія, Казахстан, Киргизія, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан, Грузія) або ж ті, що уклали з Україною двосторонній договір про правову допомогу у цивільних справах (Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Польща, Румунія, Чехія, Сербія).

Для усіх інших країн вимагається консульська легалізація.
Її здійснює Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України.

Однак, перед легалізацією документів Департаментом консульської служби МЗС оригінали офіційних документів, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, попередньо засвідчуються у відділах ДРАЦС Міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України тієї області, де вони видані.

Оригінали офіційних документів, видані відділами ДРАЦС м. Києва, попередньо засвідчуються Центральним відділом державної реєстрації актів вільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) за адресою: пр-т Перемоги, 11.

Документи, засвідчені або видані нотаріусами, мають бути належним чином попередньо оформлені у Міністерстві юстиції України за адресою: м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 15, 1 поверх, – Департамент державної реєстрації та нотаріату.

Мої відео